Dlaczego warto kupować napoje w szklanych butelkach?

07.03

2022

Dlaczego warto kupować napoje w szklanych butelkach?

Zalety szklanych butelek na soki

Nasza obecna sytuacja klimatyczna jest wyjątkowo niekorzystna. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ogromne zanieczyszczenie spowodowane gigantycznym wręcz wykorzystywaniem tworzyw sztucznych. Plastik znajduje swoje zastosowanie niemalże wszędzie, zaczynając od opakowań, kończąc na artykułach gospodarstwa domowego. Oczywiście należy podkreślić, że plastik nie jest niczym złym, po prostu jego wykorzystanie w przemyśle żywieniowym jest zwyczajnie zbyt duże.
Firmy mogą zdecydować się na alternatywne rodzaje opakowań, które nie dość, że będą bardziej wydajne, to również do ich produkcji nie trzeba będzie wykorzystywać szkodliwych substancji, które przyczyniają się do dalszej degradacji środowiska naturalnego. Po co w takim wypadku warto sięgać?
Jeżeli chcemy skupić się na napojach, to doskonałą propozycją będą szklane butelki, które cieszą się coraz to większą popularnością. Produkt w takim opakowaniu może zachować świeżość tak samo długo, jak ma to miejsce w przypadku butelek z tworzyw sztucznych. Należy także podkreślić, że szkło wygląda o wiele estetyczniej.
Jeżeli skończy nam się napój, wystarczy jedynie zdjąć etykietę z butelki, aby móc ją wykorzystać ponownie. Tutaj możemy zdecydować się na jedną z dwóch dróg. Oczywiście opakowanie możemy zachować dla siebie, aby służyło nam jako tańsza alternatywa dla bidonu. Możemy także zdecydować się na przekazanie zgromadzonych butelek do specjalnego punktu, z którego zostaną przekazane do ponownego wykorzystania w przemyśle.

Dlaczego warto wybierać soki w szklanej butelce?

Napoje w szklanych butelkach zwrotnych cały czas bez większych problemów możemy znaleźć w większości sklepów stacjonarnych. Jeżeli zdecydujemy się na zakup, musimy być przygotowani na konieczność zwrotu butelki do sprzedawcy po spożyciu produktu. Oczywiście możemy całkowicie ominąć ten proces, jeżeli zdecydujemy się na opłacenie kaucji, która wynosi średnio 50 groszy od butelki.
Dlaczego warto sięgać po napoje w szklanych butelkach? Przede wszystkim dla naszej planety! Szczerze powiedziawszy, nawet nie będziesz w stanie zauważyć tej zmiany w swoim codziennym funkcjonowaniu. Coraz to większa ilość producentów żywności decyduje się na szklane opakowania w swoich propozycjach. Dodatkowo wspomnieć o tym, że w wielu przypadkach napoje w szkle smakują o wiele lepiej, aniżeli te znajdujące się w plastiku! Taką zależność można zauważyć w przypadku większości napojów gazowanych oraz soków dostępnych na rynku.
Jedynym minusem szklanych opakowań jest ich stosunkowo niska pojemność. Na rynku nie będziemy w stanie znaleźć żadnego napoju powyżej pojemności 1l. który znajdowałby się w butelce wykonanej ze szkła. Miejmy nadzieję, że taka sytuacja jednak ulegnie zmianie w przyszłości, ponieważ musimy decydować się na alternatywne sposoby pakowania żywności, jeżeli chcemy, aby nasza planeta mogła dalej żyć spokojnym życiem. Rozpocznij swoją przygodę z ekologią w niezwykle prosty sposób! Stosunkowo mała zmiana będzie dla Ciebie niezauważalna, ale będzie miała ona realny wpływ w dalsze losy naszej planety!

Jakie soki warto kupować w szkle?

Jeżeli planujesz dokonać zamiany plastikowych opakowań na te wykonane ze szkła, to na pewno chciałbyś wiedzieć, gdzie będziesz mógł zakupić napoje w przyjaznych dla środowiska butelkach! Oczywiście możesz zdecydować się na sklepy stacjonarne, jednak uważamy, że nie będzie to najlepsze rozwiązanie, ponieważ zakup tam będzie wiązał się z koniecznością opłacenia kaucji, która przy większych ilościach produktów może okazać się dotkliwa.
Doskonałą propozycją będzie hurtownia soków i napoi. Tam nie jesteśmy zmuszeni płacić kaucji, ponieważ jest ona już wliczona w cenę gotowego produktu. Dodatkowo decydując się na zakup napoi, warto wyposażyć się w nieco większy zapas, aby ograniczyć konieczność ciągłych wizyt w pobliskich sklepach.
U dobrego hurtownik znajdziesz propozycje od najpopularniejszych producentów na rynku. Np. w naszym asortymencie będziesz mógł znaleźć propozycje po które wielu klientów sięga na co dzień. Przede wszystkim chcielibyśmy tutaj wyróżnić doskonale znaną firmę Tymbark, która oferuje przepyszne napoje w szklanych butelkach o pojemności 200 ml.
Jeżeli interesują Cię soki w szkle hurtownia, to uważamy, że warto zainteresować się naszą ofertą. Już od wielu lat zajmujemy się sprzedażą hurtowych ilości artykułów spożywczych oraz biurowych. Zaufaj Niemirce, a na pewno nie pożałujesz swojej decyzji!