Zestawy sztućców dla firm cateringowych. Czy tanio i eko się wyklucza?

07.03

2022

Zestawy sztućców dla firm cateringowych. Czy tanio i eko się wyklucza?

Sztućce plastikowe czy drewniane?

Wiele działalności cateringowych poważnie zastanawia się nad materiałem, z którego powinny być wykonane sztućce. Według nas podstawowym czynnikiem, który powinien wpłynąć na naszą decyzję, będzie obecna sytuacja klimatyczna naszej planety. Należy podkreślić, że zanieczyszczenie Ziemi z roku na rok coraz bardziej rośnie, dlatego trzeba decydować się na wykorzystanie materiałów, które w prosty sposób mogą ulec biodegradacji. Jeżeli weźmiemy pod uwagę plastik, to jego proces rozkładania może zająć nawet kilkaset lat! Tworzywa sztuczne dalej cieszą się ogromną popularnością, ponieważ są one tanie w produkcji. Oczywiście nie twierdzimy, że nie powinniśmy z nich wcale korzystać, warto jednak zastanowić się nad ich ograniczeniem w naszym codziennym życiu.
Dobrą alternatywą dla tworzyw sztucznych będą drewniane sztućce jednorazowe. Ich głównym atutem jest to, że do ich produkcji wykorzystano drewno, które w stosunkowo krótkim czasie rozkłada się w środowisku naturalnym. Dodatkowo do ich produkcji nie wykorzystuje się szkodliwych substancji, które następnie mogłyby pojawić się w atmosferze. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest cena, która jest odrobinę droższa w porównaniu do dobrze nam znanych propozycji wykonanych z tworzyw sztucznych.

Plastikowe sztućcce do carteringu

Jeżeli Twoja działalność zdecyduje się na stosowanie ekologicznych sztućców jednorazowych, to możemy Ci wręcz zagwarantować, że klienci będą zachwyceni! Ekologia jest obecnie w modzie! Każdy stara się ograniczyć wykorzystanie tworzyw sztucznych w naszym codziennym życiu. Stosunkowo niewielkie gesty mogą mieć realny wpływ na dalsze losy naszej planety. Warto także podkreślić, że spożywanie posiłków za pomocą widelców oraz noży wykonanych z drewna jest o wiele przyjemniejsze. Ogromną wadą plastiku jest jego elastyczność, która jest niewskazana w przypadku sztućców. Przy użyciu większej siły mogą się one wyginać, a nawet pękać, co skutecznie utrudnia spożycie pysznego obiadu.

Ceny drewnianych sztućcy jednorazowych - czy dużo drożej?

Sztućce jednorazowe biodegradowalne mają wiele zalet, jednak teraz należy przejść do najważniejszego czynnika z oczu przedsiębiorcy, a konkretnie ceny. Czy widelce i noże z ekologicznych materiałów będą dla nas opłacalne? Osobiście uważamy, że tak. Jako przykład możemy wziąć widelce. 50 sztuk drewnianych możemy zakupić za ok. 10,90 zł. co jest niezwykle atrakcyjną ceną. Jeżeli jednak zdecydujemy się na propozycje z tworzyw sztucznych, to za 100 sztuk zapłacimy 5,90 zł. Oczywiście różnice możemy zauważyć gołym okiem, ponieważ mówimy tutaj o prawie czterokrotnej przebitce.


Warto jednak wziąć pod uwagę, że plastikowe sztućce jednorazowe są niewytrzymałe oraz nieatrakcyjne pod względem estetycznym. Jeżeli jemy, to jemy również oczami, a sztućce wykonane z drewna są o wiele przystępniejsze wyglądem. Dodatkowo ich wytrzymałość stoi na naprawdę wysokim poziomie, co jest niezwykle ważne w przypadku noży i widelców, przy których momentami musimy przyłożyć większą ilość siły.

Gdzie wyrzucić drewniane sztućce?

Wiele osób zastanawia się gdzie należy wyrzucić eko sztućce jednorazowe. Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Nie musimy odwiedzać specjalnie dedykowanych pojemników, wystarczy jedynie znaleźć kosz z oznaczeniem „bio”, to właśnie do niego trafiają odpady biodegradowalne, które następnie mogą być ponownie wykorzystane w przemyśle.

Biodegradowalne sztućce jednorazowe, czyli jakie?

Jeżeli chciałbyś wiedzieć, jak wyglądają biodegradowalne sztućce jednorazowe, to należałoby znaleźć sprzedawcę, który umożliwia ich kupno. Osobiście uważamy, że warto zainteresować się naszą ofertą. Niemirka to m.in. profesjonalna hurtownia sztućcy jednorazowych. W naszym asortymencie znajdziesz doskonałe produkty charakteryzujące się doskonałą wręcz jakością wykonania. Osobiście zachęcamy do zakupienia większego zapasu, ponieważ dobrze prosperująca działalność cateringowa nie może sobie pozwolić na braki noży oraz widelców.
Postaw na współpracę z nami, a na pewno nie pożałujesz swojej decyzji. W razie wystąpienia jakichkolwiek pytań, na które odpowiedzi nie udało się znaleźć w powyższym artykule, zachęcamy do kontaktu z Niemirką! Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości mogące pojawić się w trakcie wykonywania zakupów. Zaufaj sprawdzonemu sprzedawcy z wieloletnią tradycją!