Woda mineralna, czy źródlana? Jaka woda jest najlepsza do picia?

19.09

2022

Woda mineralna, czy źródlana? Jaka woda jest najlepsza do picia?

Krótka charakterystyka wody źródlanej

Woda źródlana pochodzi z podziemnych, słodkowodnych źródeł i nie przechodzi już przez miejski system wodociągowy, natomiast przechodzi proces usunięcia zanieczyszczeń przy jednoczesnym zachowaniu jej naturalnej, wysokiej jakości. Dobra woda źródlana powinna mieć pełnowartościowy smak, mogący się delikatnie różnić w zależności od jej naturalnych składników. Naturalna woda źródlana jest całkowicie bezpieczna do picia, aczkolwiek obróbka wody usuwa zanieczyszczenia i mikroorganizmy.

Oprócz głównej korzyści, jaką jest jej pochodzenie, wodę źródlaną uważa się za jeden z najlepszych rodzajów wody do picia, który dostarcza organizmowi niezbędnych składników odżywczych na cały dzień. Woda źródlana to również doskonałe źródło dostarczania tlenu do organizmu, nawadniania narządów oraz poprawiania funkcji organizmu.

A czym wyróżnia się woda mineralna?

Podobnie jak woda źródlana, woda mineralna również pochodzi z podziemnych, chronionych źródeł wody, zazwyczaj jako spływ z gór i formacji skalnych. Można zadać więc pytanie - czym się różni woda mineralna od źródlanej? Woda mineralna przepływa przez skały, co pozwala jej na zbieranie minerałów śladowych w przeciwieństwie do wody źródlanej.

Powszechnie wiadomo, że woda mineralna zawiera 250 minerałów na milion ciał stałych. Wody mineralne zwykle dzieli się na dwa rodzaje: twardą i miękką. Charakterystyka ta odnosi się do ilości jonów wapnia i magnezu, które rozpuściły się w wodzie - im więcej rozpuszczonych jonów, tym „twardsza woda”. Jeśli chodzi o smak, istnieje uderzająca różnica między nimi. Warto pamiętać, że zawarte w wodzie mineralnej minerały dostarczają naszemu organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Im więcej pijemy, tym lepszy rezultat!

Woda źródlana a woda mineralna: jaka jest różnica?

Czym się różni woda źródlana od mineralnej oprócz pochodzenia i zawartości składników mineralnych? Szczerze mówiąc, nie ma znaczącej różnicy w smaku między wodą źródlaną a mineralną, ale główna różnica polega na rozpuszczonych w wodzie składnikach. Woda mineralna zawiera rozpuszczone minerały, natomiast woda źródlana zawiera naturalne składniki pochodzące ze źródła, z którego pochodzi woda. Zależnie od źródła minerały te wpływają na jakość i smak.

Ponadto naturalna woda źródlana zawiera tylko te minerały, które były naturalnie obecne w źródle podczas procesów wydobywania. W ich skład zazwyczaj wchodzi magnez, wapń, a także śladowe ilości sodu. Woda mineralna również może zawierać te składniki, ale niekoniecznie z naturalnych źródeł. Jednak jeśli zastanawiacie się, czy woda mineralna jest zdrowa - jak najbardziej tak!

Kwestie zdrowotne

Główną zaletą wody źródlanej jest jej wysoka zawartość minerałów oraz fakt, że poddawana jest naturalnemu procesowi filtracji. Dodatkowo wysokie stężenie minerałów w wodzie źródlanej poprawia jej smak, zapewniając w ten sposób orzeźwiające doznania podczas picia. Nie musicie zastanawiać się czy woda źródlana jest zdrowa, ponieważ zdrowie to jej druga definicja. Skład wód źródlanych to głównie magnez i wapń, czasem również chlorki, sód czy siarczany. Woda źródlana to doskonała alternatywa dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą przekroczyć pewnej dawki składników mineralnych

Jeśli chodzi o wodę mineralną, to ze względu na swój unikalny skład minerałów i związków organicznych może przynieść pewne korzyści zdrowotne. Odpowiednie spożycie wapnia jest ważne dla zdrowia kości na wszystkich etapach życia, ponieważ wspomaga rozwój i utrzymanie kości. Wykazano również, że woda mineralna jest dobrym źródłem wapnia. Odpowiednie spożycie wapnia jest ważne dla naszego zdrowia na wszystkich etapach życia, ponieważ wspomaga rozwój i utrzymanie kości. Magnez działa wzmacniająco na nasz układ odpornościowy, dlatego woda mineralna z wysoką jego zawartością pozytywnie wpłynie na naszą witalność. Ponadto woda mineralna bogata w magnez może również pomóc w nieprzyjemnych dolegliwościach, jakimi są zaparcia. Z kolei żelazo przeciwdziała efektom starzenia się, a także odpowiada za utrzymanie odpowiedniego poziomu tlenu w organizmie.

Jaką wodę pić - mineralną czy źródlaną?

Znając różnicę między składnikami odżywczymi, źródłami oraz ogólnym smakiem tych dwóch rodzajów wody, można łatwiej zdecydować, która opcja będzie dla nas lepsza do codziennego spożywania. Zarówno woda źródlana, jak i mineralna będzie dobrym elementem diety i źródłem nawodnienia. Obydwa rodzaje są dobre dla organizmu i najważniejsze jest, aby codziennie dostarczać zalecaną dla naszego organizmu ilość wody. Każdy z nas powinien zapewnić sobie dostęp do bezpiecznego, czystego i sterylnego źródła H2O np. dzięki zakupowi palety wody mineralnej.

Uwaga!

Produkt tylko dla osób powyżej 18 lat.

Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią

Tak
Nie