Jak zapakować cukierki na prezent?

09.12

2022

Jak zapakować cukierki na prezent?

Słodycze różnego rodzaju są upominkiem niezobowiązującym i wyjątkowo uniwersalnym. Nawet tym mniej wysublimowanym można nadać odświętnego charakteru, jeżeli odpowiednio atrakcyjnie się je opakuje. Prezenty charakteryzują się m.in. tym, że ważna jest ich zawartość, ale nie mniej ważne jest ich opakowanie. Jak zatem pakować słodkości, aby były prezentem, który cieszy nie tylko podniebienie, ale i oczy?

Pakowanie słodyczy w słoiku

Kiedy mamy do czynienia z kolorowymi i niewielkich gabarytów, za to w większej liczbie słodyczami, np. pod postacią cukierków, efektownym opakowaniem jest przezroczysty, szklany słoik. Słoiki także mogą przybierać różne formy (np. gładkie lub z tłoczonymi na ściankach wzorami), objętości, kształty itp. Ponadto – można zapakować słodycze po prostu w słoik lub dodatkowo słoik ozdobić. Jeżeli słodka zawartość jest sama w sobie bardzo dekoracyjna, zdecydowania lepiej postawić na przezroczysty, bardzo prosty słoik. Jeżeli natomiast cukierki, bądź ich opakowania, są w jednolitym kolorze, to dodatkowe ozdobne elementy, jak np. wstążeczka albo tkanina nią przewiązana zarzucona na pokrywkę, tym bardziej uatrakcyjni opakowanie w formie szklanego słoika. 

Wykorzystując jako opakowania szklane słoiki po innych produktach jednocześnie wybierasz rozwiązanie proekologiczne. Jeżeli są to prezenty np. dla pracowników, a Twoja działalność hołduje właśnie zasadom „eko”, to szczególnie warto wziąć pod uwagę pakowanie w słoiki lub inne opakowania, jakie można z powodzeniem wykorzystać ponownie czy też do innych celów. 

Pakowanie słodyczy w rożek

Szukając ciekawych, a zarazem ekologicznych opakowań na słodycze, warto zwrócić uwagę również na powszechnie dostępne opakowanie, jakim jest tzw. rożek, z szarego papieru. 

Pakowanie prezentów w rożek z papieru z tzw. recyclingu jest obecnie na topie z kilku przyczyn. Przede wszystkim szary papier rożka ładnie kontrastuje z jego kolorową zawartością. W dodatku – takie bezpretensjonalne opakowanie nawiązuje do bardzo wciąż modnego od pewnego czasu industrialnego stylu, w którym liczą się przede wszystkim: minimalizm i funkcjonalność. Niepozorny papierowy rożek jest kwintesencją tych pojęć. Co więcej – pakowanie cukierków w rożek jest szalenie proste i szybkie, potrafi to zrobić praktycznie każdy i nawet małemu dziecku zadanie takie nie powinno przysporzyć trudności. Szary papier zaś powstaje na bazie surowców wtórnych, w związku z czym tak pożądana ekologia jest w jego przypadku zachowana. 

W co jeszcze, oprócz szarego papieru czy przezroczystego słoika, można efektownie zapakować słodycze na prezent?

Proste sposoby na pakowanie słodyczy 

Pośród prezentowanych przez nas sposobów staramy się zwrócić uwagę zwłaszcza na te nieskomplikowane. Podczas pakowania prezentów, nierzadko identycznych słodkich upominków dla większej grupy osób, niebagatelne znaczenia ma właśnie łatwość tej czynności oraz związana z nią oszczędność czasu. Jeżeli natomiast chodzi o same słodycze, to najczęściej oferująca cukierki hurtownia, zamiast ekskluzywnego sklepu, jest w tym przypadku najlepszym adresem. W porządnej hurtowni znajdziesz ich szeroki wybór po atrakcyjnych cenach. 

Pamiętaj, że w hurtowniach co do zasady: im więcej danego produktu zamawiasz, tym większy rabat otrzymasz. Poszukując identycznych, efektownych prezentów dla większej liczby osób, które jednocześnie nie zrujnują Twojego budżetu warto zatem postawić na hurtownię słodyczy i proste opakowania tych najbardziej ekonomicznych, czyli sprzedawanych na wagę. 

Inne, proste sposoby na pakowanie cukierków oraz innego typu słodyczy, to np.:

- niewielkie kartonowe pudełka

- pakowanie w celofan przewiązany rafią

- pakowanie w kolorowe skrawki materiałów przewiązane wstążkami

- pakowanie w tekstylne woreczki – uszycie ich jednak wymaga znacznie więcej pracy i umiejętności

Możesz zatem postawić na metody prostsze, w dodatku przeważnie bardziej ekonomiczne, jak i na te bardziej wysublimowane. Także słodycze, jakie kupisz w hurtowni, mogą być słodyczami na wagę, w opakowaniach zbiorczych, jak i nawet w pojedynczych opakowaniach. Cukierki czy czekoladki efektownie pakowane mogą tworzyć mniejsze i większe słodkie upominki. Różne słodycze, pojedynczo lub w zestawach, albo po prostu tego samego rodzaju w większej ilości, można zapakować na jeden ze wspomnianych sposobów, ale również według własnego pomysłu. Mnogość oryginalnych opakowań do powtórnego użycia, jak i tych produkowanych specjalnie w celu pakowania różnego rodzaju prezentów, pozwala na wybranie niepowtarzalnej szaty dla słodkiej zawartości. 

Słodycze na prezent - idealne dla pracowników

Jeżeli pakowanie prezentów to dla Ciebie po prostu obowiązek – zapewne postawisz na opakowania najprostsze. Jeżeli jednak lubisz to robić i ma to w Twoich oczach szczególnie artystyczny wymiar – postawisz na kreatywność i bardzo ozdobne opakowania. Niezależnie od tego, w jaki sposób pakujesz słodycze, są one idealnym prezentem m.in. dla:

- pracowników

- nauczycieli

- gości weselnych

- itp. 

Warto zatem sprawdzić i być na bieżąco z tym, jaki dokładnie asortyment, jeśli chodzi o: ciasteczka, czekoladki, cukierki hurtownia z takimi smakołykami oferuje. W końcu okazję do takich „grupowych prezentów” nie zawsze da się przewidzieć i w ten sposób zawsze zdążysz z ich kupnem i opakowaniem. 

Uwaga!

Produkt tylko dla osób powyżej 18 lat.

Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią

Tak
Nie