Co włożyć do paczki na święta dla pracowników?

09.12

2022

Co włożyć do paczki na święta dla pracowników?

Bez względu na to, ile osób zatrudniasz, coroczną tradycją jest przygotowywanie świątecznych paczek dla osób pracujących w Twojej firmie oraz dla ich dzieci. Jak przygotować paczki zarazem atrakcyjne, a jednocześnie – w rozsądnej cenie? Najbardziej popularnymi, gdyż uniwersalnymi, podarunkami na taką okazję są słodycze. Można również skomponować np. kosz ze słodyczami, kawą, herbatą itp. Taki elegancki i estetyczny kosz smakołyków łatwo przygotować samodzielnie. Wystarczy zaopatrzyć się w same kosze oraz w słodycze i inne dodatki. Robiąc zakupy do biura i tak przeważnie zaopatrujesz się w hurtowni spożywczej. Kupisz tam również słodycze okolicznościowe. 

Jak przygotować atrakcyjną paczkę świąteczną?

Przygotowując paczki świąteczne dla pracowników w wersji najbardziej ekonomicznej postawisz zapewne na słodycze kupione hurtowo, a następnie – efektowne opakowanie. O tym jak pakować słodycze, aby były to prezenty atrakcyjne, a zarazem niedrogie, dowiesz się także na niemirka.com. Jeżeli jednak to czas, a nie niższa cena prezentów, jest Twoim priorytetem, znajdziesz również gotowe zestawy typu paczki świąteczne ze słodyczami. Niezależnie od Twoich potrzeb i wyboru słodki prezent to zawsze prezent atrakcyjny i mile widziany. W przypadku paczek gotowych najczęściej nie ma dylematu co do jej zawartości, tymczasem, jeżeli chodzi o paczki komponowane samodzielnie, należy wcześniej zakupić odpowiednią ilość, najlepiej różnych, słodyczy i podzielić je przez liczbę osób, dla których powstaną paczki. 

Co włożyć do paczki dla pracowników?

Mając odpowiednie opakowania, czyli wspomniane kosze albo efektowne pudełka itp. można przystąpić do komponowania swoich paczek. Paczki na Święta często zawierają słodycze w opakowaniach fabrycznych związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Eleganckie paczki można jednak skomponować ze słodyczy znanych i cenionych marek niekoniecznie opatrzonych: wizerunkiem Mikołaja, choinką, reniferem, bałwankiem itd. Po wypełnieniu ich bombonierkami, eleganckimi czekoladami, pralinkami czy też innymi pysznościami. Najtańszą opcją, najczęściej dotyczącą paczek świątecznych dla dzieci, są po prostu pięknie opakowane cukierki w kolorowych papierkach. Wystarczy ciekawie zaprojektowane bądź przezroczyste opakowanie, aby wyglądały bardzo atrakcyjnie.

Alternatywa to oczywiście gotowe paczki świąteczne dla dzieci. Te ostatnie wcale nie muszą być znacząco droższe niż paczki przygotowywane samodzielnie. Słodycze możesz zatem zakupić hurtowo i zapakować samodzielnie, jak i zaopatrzyć się w gotowe zestawy, dostępne w tej samej hurtowni. Naturalnie do paczki przygotowywanej we własnym zakresie można dodatkowo włożyć słodycze nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia. Są to zarówno figurki Świętego Mikołaja itp., a także – wszelkie inne słodycze, które są corocznie produkowane w wersji „bożonarodzeniowej”. Takie paczki na Święta są jednocześnie indywidualnie utworzone, a przy tym – okolicznościowe, wyraźnie wskazujące na ich szczególny, bożonarodzeniowy charakter. 

Kiedy zamawiać paczki dla pracowników?

Zasadniczym pytaniem, jeżeli chodzi o paczki ze słodyczami i zawierające inne produkty spożywcze, jest termin ich zamawiania. Słodycze posiadają co najmniej kilkumiesięczną datę przydatności do spożycia, zatem nawet w tym przypadku nie należy zwlekać do ostatniej chwili. Zarówno, jeśli chodzi o gotowe paczki świąteczne, jak i o słodycze kupowane „luzem”, oraz wszelkie inne produkty, okres tuż przed Bożym Narodzeniem to zawsze okres najdłuższych kolejek. Ma to miejsce oczywiście w sklepach stacjonarnych. W sklepach internetowych także praca wre, a w związku z tym firmy kurierskie dostarczające zamówienia często nie nadążają z realizacją zleconych im dostaw w czasie wskazanym w witrynie sklepu, np. 1-2 dni robocze.

Paczki świąteczne dla pracowników zamówić warto już na początku grudnia, albo nawet – pod koniec listopada. Takie produkty spokojnie można przechowywać jeszcze długo, a tymczasem – zająć się spokojnie innymi świątecznymi przygotowaniami. Pośród specyficznych smakołyków do świątecznych paczek wybierać można spośród pyszności dedykowanych dzieciom jak i dorosłym. 

Skąd zamówić gotowe paczki świąteczne?

Paczki gotowe, jak już zostało to wspomniane powyżej, zamówić można dokładnie w tej samej witrynie, co słodycze do koszów i paczek komponowanych samodzielnie. Gotowe paczki świąteczne są najprostszym i najmniej pracochłonnym rozwiązaniem. Jednak, jeżeli potrzebujesz czegoś wyjątkowego, warto zrobić np. duży, obfity kosz wg własnego pomysłu. Taki wyładowany słodyczami kosz, owinięty przezroczystym celofanem i zwieńczony ozdobną kokardą prezentuje się wyjątkowo pięknie, będąc jednocześnie prosty w wykonaniu. Efektowne opakowanie docenią szczególnie dorośli, dzieci zaś zainteresuje głównie słodka zawartość podarunku. 

Właśnie dlatego gotowe paczki świąteczne dla dzieci cieszą się takim powodzeniem i zainteresowaniem. Nawet proste paczki, zapakowane w foliowy „worek” z mordką renifera, bardzo cieszą najmłodszych, którzy szybko pozbywają się opakowania i „nurkują” w jego zawartości. 

Uwaga!

Produkt tylko dla osób powyżej 18 lat.

Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią

Tak
Nie