Jakie napoje na Wigilię firmową?

09.12

2022

Jakie napoje na Wigilię firmową?

To na Twoich barkach spoczywa przygotowanie firmowej Wigilii? Potrzebujesz naturalnie zakupić produkty spożywcze, w tym przekąski i słodycze, ale także nierzadko: naczynia jednorazowe, kawę, herbatę i inne napoje. Oczywiście najcięższe spośród nich to woda mineralna, soki oraz gazowane i niegazowane napoje. A takie rzeczy – najlepiej zamówić przez internet. Zamiast jeździć do sklepów czy hurtowni stacjonarnych, wszystko, nie tylko napoje, zakupisz prosto w hurtowni online.

Jakie napoje postawić na wigilijnym stole?

Firmowa Wigilia, chociaż nieco analogiczna do tej organizowanej w domu, nieco się od niej różni. Rzadko na stole pojawia się tradycyjnych dwanaście potraw, a przy tej okazji, kiedy firma zatrudnia rzeszę osób, trudno czasami obejść się bez jednorazowych naczyń, zamiast eleganckiej zastawy. Napoje gazowane nie w każdym polskim domu są tradycyjnymi wigilijnymi napojami, a jednak nie może ich zabraknąć na tzw. Wigilii firmowej. To przeważnie znacznie mniej uroczyste wydarzenie niż Wigilia rodzinna, domowa. Jednak ma swoje miejsce w tradycji zarówno korporacyjnej, jak i małych przedsiębiorstw. Warto zatem wybrać napoje różnorodne:

gazowane

- niegazowane

- soki

- lemoniadę

- wodę

- napoje gorące

- itp.

Wszystkie ich rodzaje znajdziesz w najlepszych hurtowniach online. Możesz jednocześnie zamówić tam: ciasteczka, okolicznościowe pierniczki, np. w kształcie choinek, jednorazowe naczynia, gotowe paczki świąteczne dla pracowników i ich dzieci ze słodyczami i wiele innych potrzebnych z tej okazji rzeczy. Kiedy zamawiasz w większej ilości ciastka lub inne produkty, np. napoje gazowane hurtownia chętnie zaoferuje Ci rabat. Warto w związku z tym zaopatrzyć się w możliwie najwięcej produktów na okazję, jaką jest firmowa Wigilia, w jednym miejscu. Większość hurtowni oferuje najbardziej popularne napoje np. te wszechobecne, marki Coca Cola, jednak spotkać można także nasze rodzime napoje, takie jak oranżada czy lemoniada. 

Te ostatnie są nie tylko rozwiązaniem bardziej ekonomicznym, ale również często chętniej wybieranym niż lubiane napoje gazowane z zagranicznych korporacji. Ponadto na firmowej Wigilii nie może zabraknąć gorących napojów. Wysokiej klasy kawę i herbatę znajdziesz także w hurtowni spożywczej. Obok tych wysokogatunkowych z powodzeniem zamówisz tam również kawę czy herbatę, z tzw. średniej półki cenowej. Ponadto lemoniady o ciekawych nutach smakowych, jak m.in.:

- imbirowa

- lawendowa

- mięta i melisa

- płatki róży

Napoje na spotkanie firmowe

Niezależnie od tego, czy chodzi o firmową Wigilię, czy też o spotkanie o innym charakterze, napoje na Wigilię oraz pozostałe spotkania najczęściej są takie same. Z okazji Wigilii można np. postawić na coś wyjątkowego, jak choćby wspomniana powyżej lemoniada, jeżeli nie jest ona stałym elementem w firmowej kuchni/stołówce. Najpopularniejszym napojem na spotkania firmowe nadal pozostaje jednak woda. Może być to woda mineralna bądź źródlana. Pakowana w niewielkie buteleczki – dla każdego po jednej, ale także w tradycyjnych, np. półtoralitrowych opakowaniach, z których łatwo nalać sobie wody do szklanki. Oferująca napoje gazowane hurtownia jest także odpowiednim miejscem, aby zaopatrzyć się w gazowaną i w niegazowaną wodę w zróżnicowanych opakowaniach. 

Oprócz pojemności różni je także materiał, z jakiego są wykonane. W przypadku wody mineralnej to najczęściej woda pakowana w butelki plastikowe i w butelki szklane. Woda w szklanych butelkach uchodzi powszechnie za znacznie bardziej elegancką niż ta w plastikowych butelkach tzw. typy PET, czyli z politereftalanu etylenu, popularnego tworzywa do produkcji opakowań na napoje i żywność. 

Jakie napoje do świątecznych drinków?

Świąteczne drinki i inne napoje na Wigilię mogą być bardzo wyszukane. Jednak nawet w ten szczególny dzień w roku często wybierane są paradoksalnie te najprostsze. Kiedy spożywane są bardziej wyszukane potrawy, pasują do nich właśnie napoje, jakie pijemy do posiłków przez cały rok. Drinki na bazie alkoholu można uzupełniać różnymi napojami popularnymi, jak choćby:

- cola

- tonik

- sok pomarańczowy

- sok pomidorowy

- i inne

Takiego rodzaju napoje zakupisz z łatwością również w tej samej hurtowni, co wodę mineralną i inne produkty spożywcze do firmy – na Wigilię i nie tylko. 

Obok napojów gazowanych koniecznie warto zadbać również o soki. Przede wszystkim, dlatego, że picie wyłącznie napojów gazowanych może nie być korzystne dla zdrowia i pierwsze skutki tego można odczuć stosunkowo szybko, nawet podczas takiego spotkania. Także dlatego warto uzupełnić wigilijne spotkanie również o napoje takie jak: sok, lemoniada, kawa i herbata, oraz po prostu niegazowana woda mineralna. Warto pamiętać także, że woda mineralna to najczęściej woda ze źródeł bogatych w mikroelementy. Woda źródlana, choć bywa tańsza od mineralnej, może być wodą z dowolnego ujęcia, jednak wystarczy, że zostaje pozytywnie zaopiniowana jako po prostu nadająca się do spożycia. Przy firmowej Wigilii, odbywającej się raz na rok, nie ma to zwykle żadnego znaczenia, jednak warto pamiętać o tym na co dzień.

Uwaga!

Produkt tylko dla osób powyżej 18 lat.

Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią

Tak
Nie