Jak wybrać herbatę do biura?

09.12

2022

Jak wybrać herbatę do biura?

Herbata to napój, który niemal wszyscy pijemy praktycznie codziennie. Do posiłku, do czegoś słodkiego lub sauté. Bez względu na to, czy jesteś zagorzałym fanem lub fanką tego właśnie napoju, czy też może typowym kawoszem – po filiżankę herbaty i tak sięgasz przeważnie, przynajmniej od czasu do czasu. Herbatę pijemy i podajemy:

- w domu

- biurze

- gościom

- itp.

Ten napój jest swoistym „must have” w każdym miejscu, gdzie znajduje się kuchnia, a przynajmniej – dostęp do wody oraz czajnika. Gdzie zatem zaopatrywać się w nią, aby nigdy jej nie zabrakło?

Gdzie zamawiać herbatę do biura?

Naturalne jest, że pracownicy biurowi najczęściej zasiadają do pracy z kubkiem kawy lub ulubionej herbaty. Najczęściej jedną i drugą zakupisz dokładnie w tym samym miejscu. Robiąc zakupu do biura, w tym te spożywcze, prawdopodobnie skorzystasz z usług hurtowni online, która dostarczy wprost pod drzwi wszystkie zamówione produkty: począwszy od biurowych przyborów, poprzez środki higieniczne, po produkty spożywcze, a także napoje, takie jak: woda, kawa czy herbata dla pracowników. Gorąca herbata: zimą grzeje, latem potrafi dawać subiektywne poczucie ochłodzenia, wynikające z różnic temperatur pomiędzy powietrzem na zewnątrz, a herbatą „wewnątrz” ludzkiego ciała po jej spożyciu. Są też miłośnicy herbaty mrożonej, jak i klasycznej, całkowicie przestudzonej w gorące dni, jako napoju dobrze gaszącego pragnienie. Niezależnie od sposobu jej przygotowania, herbata w biurze po prostu musi być przez okrągły rok. 

Czy herbata w biurze jest obowiązkowa?

Na to pytanie odpowiedź właściwie już padła. Nawet, jeżeli w Waszym biurze są wyjątkowo wyłącznie miłośnicy np. napojów wyłącznie mlecznych, albo tylko wody, to herbata obok nich być musi! Dlaczego? Biuro jest miejscem na tyle reprezentacyjnym, że przynajmniej raz na jakiś czas, a najczęściej wielokrotnie w ciągu dnia zjawiają się w nim osoby tzw. „z zewnątrz”. O ile zatem nie jest to herbata dla pracowników, to zaproponowanie herbaty bądź kawy jest zwyczajnie elementem dobrego wychowania. Jeżeli firmie jako takiej zależy na wizerunku, to właśnie kawa, herbata i woda stanowią absolutne minimum, które należy posiadać do zaproponowania gościom czegoś do picia. Warto pamiętać, że mając w biurze jedynie ten „podstawowy” zestaw pytamy raczej: „Czy napije się Pan/Pani kawy, herbaty czy wody?”, niż „Czego się Pan/Pani napije?”. 

Pokazuje to natomiast, że w biurze warto mieć jeszcze inne opcje: soki, napoje gazowane czy chociażby mleko – do kawy lub samo. Bez względu na to, jaka herbata do biura została zakupiona, w dobrej hurtowni na pewno zamówisz również inne napoje dla pracowników i dla gości. Herbata jednak nadal pozostaje, obok zwykłej wody, tym najbardziej nieodzownym rodzajem napoju w każdej firmie oraz wszędzie, gdzie pije się jakiekolwiek napoje. W dobrej hurtowni znajdziesz różne rodzaje herbat, choć jako najchętniej wybierane wciąż są klasyczne herbaty czarne oraz tzw. earl grey, czyli słynna angielska czarna herbata z nutką bergamotki. 

Ile herbaty zamawiać?

To pytanie wcale nie jest banalne. Herbata do biura musi przecież starczyć na określony czas i to zarówno dla pracowników, jak i dla Waszych gości. Biorąc pod uwagę długi termin przydatności do spożycia, „obowiązkowy” charakter tego produktu, jeśli chodzi o wyposażenie biura, a także – fakt, że przy zakupach hurtowych najczęściej im większe zamówienie, tym większy rabat, duże zamówienie na herbatę to zawsze dobry pomysł. Jednak np. przy ustaleniach z szefem, że zakupy do biura robisz raz na miesiąc, oraz kiedy wiesz jaka herbata do biura jest najlepszą herbatą dla Was, to zapewne firma może zawrzeć z hurtownią stosowną umowę na dostawy regularne, cykliczne. Chodzi tutaj naturalnie nie tylko o herbatę. Jednocześnie zaopatrzycie się prawdopodobnie w cały asortyment rzeczy, jakich używacie w biurze na co dzień.

Naturalnie to, ile konkretnie opakowań zamówić, zależy od tego jakie jest to biuro, jak często serwujecie herbatę gościom itp. 

Idealna herbata do biura - jak wybrać?

W biurze można spotkać bardzo różne typy osobowości, ale także – bardzo zróżnicowane gusta. Nawet w przypadku niepozornej, wydawać mogłoby się, herbaty. Trudno zadowolić jednocześnie miłośników: herbaty białej, zielonej, pu-erh, czy też herbat smakowych itd. Niezależnie od tego zróżnicowania, jeżeli chodzi o preferowane rodzaje herbat, należy zaopatrzyć biuro przede wszystkim w herbatę podstawową, czarną. 

Czarna herbata do biura to także herbata różna. Ze względu na to, czy biuro mieści się w ekskluzywnej lokalizacji, czy może po prostu sąsiaduje z magazynem, jej konsumenci będą mieć prawdopodobnie zupełnie inne oczekiwania. W najlepszych hurtowniach spożywczych zakupisz zatem herbatę czarną luksusową, jak i te ze średnich, po najniższą półkę. Najczęściej, niezależnie od producenta, jest to jednak herbata w pojedynczych torebkach do zaparzania. Od herbaty tzw. „sypanej”, w postaci fusów, jest ona bardziej praktyczna i higieniczna, znacznie częściej wybierana przez klientów, a także po prostu – wygodniejsza w zaparzaniu. 

Uwaga!

Produkt tylko dla osób powyżej 18 lat.

Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią

Tak
Nie