Jak przechowywać ciastka w biurze?

02.03

2023

Jak przechowywać ciastka w biurze?

Sporo osób spędza codziennie w pracy większą część dnia. Z tego względy zabiera ze sobą coś do jedzenia lub też wychodzi gdzieś na lunch. Oprócz konkretnych dań, które zasycą głód, warto jednak zaopatrzyć się również w ulubione słodkie przekąski, jak na przykład ciastka. W biurze idealnie sprawdzą się te suche, czyli na przykład ciastka maślane, ciastka pieguski lub też ciastka z ciasta francuskiego. Ten rodzaj słodyczy dłużej zachowuje świeżość, a więc bez obaw można zabrać do pracy większą ich ilość i nie zjeść wszystkich od razu, tylko delektować się nimi i częstować współpracowników przez kilka dni. 

Aby jednak ciastka nadawały się do spożycia przez dłuższy czas, kluczowe jest odpowiednie ich przechowywanie. Istnieje kilka sposobów na to, by przedłużyć ich świeżość. Jeśli chodzi o ciastka, przechowywanie ich powinno przede wszystkim mieć miejsce w pomieszczeniach o niezbyt wysokiej temperaturze. Przydadzą się do tego również specjalne pojemniki. 

Gdzie schować ciastka w biurze?

Ciastka do biura to doskonały pomysł, jeśli lubi się podjadać coś podczas przerwy w pracy lub dogryźć do kawy słodką przekąskę. Co więcej, istnieje tak wiele ich rodzajów, że bez problemu wybrać można ten, który najlepiej trafia w indywidualne smakowe preferencje. Jeśli jednak przyniesie się do biura ciastka, przechowywanie ich powinno zostać odpowiednio przemyślane i zaplanowane. Na pewno nie opłaca się trzymać ich na wierzchu. Nie tylko będą tworzyć bałagan w przestrzeni biurowej, lecz dodatkowo można przypadkiem je zrzucić, szukając na przykład ważnych dokumentów. Nie będą też wyglądały elegancko, jeśli w biurze odwiedzi nas ktoś z zewnątrz. Tak więc, jeżeli zabiera się ciastka do biura, warto schować je w szafce czy w szufladzie – oczywiście nie luźno, lecz w specjalnie przystosowanych do tego pojemnikach, plastikowych lub szklanych. 

Jak zapakować ciastka, żeby długo były świeże?

Ciastka kruche, owsiane, markizy czy też specjalne ciastka dla cukrzyków – nie każdy przynosi je do biura po to, by od razu je zjeść. Dobrze, by przez dłuższy czas były w zanadrzu wtedy, gdy przyjdzie ochota na słodką przekąskę, do kawy lub nie, czy też na chwilę odprężenia w wyjątkowo stresującej sytuacji. Aby ciastka długo były świeże, najlepiej przechowywać je w szczelnie zamykanych plastikowych puszkach lub szklanych słoikach. Te pierwsze są bezpieczniejsze, gdyż w przypadku, kiedy na przykład wypadną z szafki, opakowanie się nie potłucze. Jeśli natomiast zamierza się przynieść ciastka do biura i trzymać je na widoku w celu dekoracyjnym, warto postawić na ozdobne słoiki, przez które widać będzie domowe lub też kupne wypieki, jak na przykład zdrowe ciastka owsiane lub też ciastka bez cukru odpowiednie dla diabetyków oraz osób na diecie niskocukrowej.

Co więcej, aby dłużej zachowały świeżość, można zapakować ciastka owinięte dodatkowo w papier śniadaniowy, który jeszcze lepiej zabezpieczy je przed dopływem powietrza, a tym samym przed zbyt szybkim wysychaniem.

Bezpieczne przechowywanie słodkości w biurze

Co zrobić, gdy przyniesie się do biura więcej rodzajów ciastek? Warto wtedy w odpowiedni sposób zorganizować ich przechowywanie. Bez wątpienia przydadzą się opakowania, które można w prosty sposób opisać – na przykład za pomocą samoprzylepnych naklejek. Dzięki temu zawsze będzie wiadomo, w której puszcze czy w którym słoiku są ciastka maślane, w którym ciastka migdałowe, a w którym na przykład dietetyczne ciastka owsiane fit. To nie tylko pomoże uporządkować słodycze, lecz dodatkowo starannie dobrane ozdobne opakowania staną się elementem ozdobnym biura. Niewątpliwie opłaca się więc w nie zainwestować i cieszyć się wygodnie posegregowanymi różnymi rodzajami ciastek czy innych słodkich przekąsek. Poza tym takie rozwiązanie jest bezpieczne z punktu widzenia higieny. Słodycze nie będą bowiem miały kontaktu z przedmiotami biurowymi czy porozkładanymi na biurku dokumentami oraz kurzem. 

Przechowywanie ciastek w biurze – proste wskazówki w pigułce

Przerwa na kawę, niespodziewany mały głód czy też stres w pracy, który rozładować może niewielka słodka przekąska – to powody, dla których często przechowuje się w biurze różnego rodzaju wyroby cukiernicze, markizy, ciastka maślane, owsiane, migdałowe i wiele innych. 

Aby pozostały świeże przez kilka dni, a także by nie osiadał na nich kurz i inne zanieczyszczenia, warto przechowywać je w odpowiedni sposób. W tym celu sprawdzają się najlepiej ozdobne pojemniki. Mogą to być plastikowe lub metalowe puszki, a także szklane słoiki. Jeśli chodzi o ciastka, przechowywanie ich w sposób higieniczny i schludny wpływa też na dobry wizerunek biura oraz całej firmy. Czy nie opłaca się więc o to zadbać? Co więcej, odpowiednie przechowywanie ciastek, najlepiej w specjalnie przystosowanych do tego ozdobnych opakowaniach, to sposób na udekorowanie biura i dodanie mu przytulności. O wiele przyjemniej wykonuje się codzienne obowiązki w domowo zaaranżowanej przestrzeni, a możliwość sięgnięcia od czasu do czasu po słodką przekąskę czasami dodatkowo motywuje do pracy.

Uwaga!

Produkt tylko dla osób powyżej 18 lat.

Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią

Tak
Nie