Jakie zalety mają eko sztućce?

02.03

2023

Jakie zalety mają eko sztućce?

Czy to w pracy, w placówce zdrowia czy też edukacyjnej, w restauracjach i barach szybkiej obsługi – jednym słowem wszędzie tam, gdzie serwowane są posiłki, przydadzą się eko sztućce jednorazowe. To nie tylko sposób na wspieranie ekologii, lecz jednocześnie wygoda i higiena. Nie trzeba się martwić, że widelce, noże, łyżki czy mieszadełka do kawy zostaną niestarannie umyte, szczególnie w miejscach, w których korzysta z nich na co dzień wiele osób. 

Dzięki sztućcom jednorazowym eko będzie można spożywać posiłki w odpowiednich z sanitarnego punktu widzenia warunkach. Poza tym, są one wygodne i funkcjonalne, w czym zapewniają podobny komfort jedzenia, jak w przypadku tradycyjnych metalowych sztućców. Najczęściej wykonywane są z drewna, lecz można je wytwarzać również z otrębów, a wówczas zwykle są też jadalne – co może stanowić dodatkową atrakcję. Najpopularniejsze są jednak standardowe sztućce ekologiczne drewniane i to na nich skupimy się w poniższym artykule.

Drewniane sztućce – jak bezpiecznie z nich korzystać?

Warto pamiętać, że drewniane eko sztućce to artykuły jednorazowe, w żadnym wypadku więc nie powinno się ich ponownie używać, nawet po starannym umyciu. O ile metale, z których zazwyczaj wykonuje się tradycyjne noże, widelce, łyżki i łyżeczki, czyli stopy żelaza, chromu, niklu, a także srebra, nie są materiałami absorbującymi, to drewno ma to do siebie, że wchłania aromaty i trudniej skutecznie je doczyścić. Z tego powodu pomimo starannego ich umycia na sztućcach jednorazowych eko pozostać mogą nie tylko smaki i zapachy konsumowanych nimi potraw, lecz również różnego rodzaju bakterie i wirusy pozostawione wraz ze śliną. 

Jeśli decydujemy się więc na używanie sztućców jednorazowych ekologicznych, pamiętajmy, by za każdym razem wziąć dla siebie lub dać komuś świeże. Co więcej, muszą być one odpowiednio przechowywane, aby zachować wymaganą higienę. Ze względu na fakt, że służą do jedzenia, sztućce ekologiczne najlepiej trzymać w szczelnych woreczkach lub pojemnikach.

Sztućce ekologiczne – największe zalety

W miejscach, w których masowo serwuje się posiłki, codziennie wykorzystuje się całe stosy naczyń, które następnie wymagają dokładnego mycia, aby mogły być ponownie użyte. A gdyby tak nie trzeba było tego robić? Idealne rozwiązanie stanowią sztućce ekologiczne! Zalety ich stosowania to na pewno fakt, że są jednorazowe. Dzięki temu nie ma potrzeby ich myć, po użyciu trafiają prosto do kosza. Sztućce drewniane jednorazowe eko przynoszą też tę korzyść, że w przeciwieństwie do plastikowych są biodegradowalne. Nie mają więc negatywnego wpływu na środowisko. Wybór sztućców ekologicznych będzie więc idealną opcją dla wszystkich, którzy troszczą się o planetę. Czy tylko z tego powodu warto się w nie zaopatrzyć? Otóż, jeśli chodzi o sztućce eko, zaletą jest też to, że są lekkie, w związku z czym bez problemu można zabrać je ze sobą do pracy, do szkoły, w plener lub też na wycieczkę, a po zużyciu po prostu wyrzucić.

Eko sztućce – na ratunek planecie

Dużo mówi się o groźnych zmianach klimatycznych, które niszczą planetę i powodują nieodwracalne zmiany w środowisku naturalnym. Na szczęście stajemy się coraz bardziej świadomi kontrolowania swojego wpływu na naturę. Na pewno do działań, które możemy podjąć, zalicza się segregowanie odpadów oraz ograniczenia zużycia wolno rozkładających się surowców, jak na przykład plastik. W ten trend idealnie wpisują się eko sztućce. Choć są one jednorazowe, dzięki temu, że powstają z drewna, stanowią naturalny surowiec niezagrażający środowisku. Co więcej, sztućce jednorazowe ekologiczne drewniane stanowią odpad biodegradowalny. Chcesz wspierać ekologię? Troszczysz się o dobro planety? Już dziś postaw na sztućce eko jednorazowe. Doskonale sprawdzą się na co dzień oraz podczas różnego rodzaju przyjęć. Sam przetestuj bezpieczne dla środowiska naturalnego sztućce ekologiczne!

Jednorazowe sztućce ekologiczne – czy mają wady?

Często słyszy się o sztućcach eko i ich zaletach. Nie stanowią zagrożenia dla środowiska, ponadto są lekkie i wygodne w użyciu. A czy sztućce jednorazowe ekologiczne mają wady? Jest to tak naprawdę bardzo indywidualna sprawa. To, co ktoś uzna za zaletę, inny może potraktować jako wadę. Wśród niekorzystnych cech eko sztućców wymienia się to, że są mało eleganckie. Niektórzy uważają, że sprawdzają się idealnie na co dzień lub w tzw. warunkach polowych – podczas odpoczynku w ogródku działkowym, w plenerze, na pikniku, lecz niekonieczne podczas wytwornych imprez, na przykład firmowych i wesel. Innym natomiast nie będzie przeszkadzać, że spożywają elegancki posiłek przy pomocy eko sztućców jednorazowych. Część osób uważa również, że nie są one tak solidne jak tradycyjne – metalowe. Rzeczywiście, w przypadku twardych produktów jedzenie sztućcami drewnianymi jednorazowymi eko może być nieco utrudnione. 

Gdzie najlepiej sprawdzają się sztućce eko jednorazowe? Wszędzie tam, gdzie masowo serwuje się posiłki, a także podczas lunchu w biurze, w szkole czy na wycieczce. Drewniane eko sztućce nie mają negatywnego wpływu na planetę, a po ich użyciu nie trzeba poświęcać czasu na ich mycie, bowiem wystarczy je wyrzucić. To komfort i wspieranie ekologii w jednym!

Uwaga!

Produkt tylko dla osób powyżej 18 lat.

Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią

Tak
Nie