Jaki jest Twój ulubiony drink? Poznaj 4 najpopularniejsze kompozycje

23.07

2019

Jaki jest Twój ulubiony drink? Poznaj 4 najpopularniejsze kompozycje

Liczba rodzajów drinków jest naprawdę nieograniczona. Jednak istnieją takie, których nazwę zna każdy, choć może nigdy nawet w swoim życiu ich nie próbował. Mojito, Margarita, Cuba Libre i Bloody Mary – to jedne z najbardziej popularnych kompozycji. Dziś bierzemy je pod lupę. Zapraszamy do lektury artykułu!

Mojito

Mojito to drink o kubańskich korzeniach. Według niektórych historii miał być pomysłem znanego korsarza, kapitana Drake’a, który to w pierwotnej wersji zamiast rumu używał tańszej dostępnej alternatywy – tafii. Miał ją pijać w połączeniu z sokiem z cytryny oraz miętą. Inni przypisują powstanie tego drinka kubańskim niewolnikom, pracującym na plantacjach trzciny cukrowej. Mojito, jakie znamy dziś, zmieniło swój przepis w XIX wieku. Wtedy zaczęto dodawać do niego rum.

Do przygotowania tego drinka potrzeba rumu, cukru trzcinowego, mięty, kruszonego lodu, limonki oraz wody sodowej. To podstawa, którą można urozmaicać, na przykład poprzez dodanie owocowego syropu (np. Herbapol) bądź soku.

Margarita

Za Margaritę powinniśmy z kolei podziękować Meksykanom. Wieść niesie, że za powstaniem tego drinka stoi kobieta. W pierwszej wersji miała to być tajemnicza bywalczyni pubów, na której cześć barman przygotował tę kompozycję. Inna mówi o Margaricie, która wyprawiała przyjęcie i chciała zaskoczyć zaproszonych gości inną formą alkoholu. Wersji jest z pewnością tyle, ile opowiadających. Jedno jest jednak pewnie – Margarita to niezwykle smaczny i orzeźwiający drink.

Do zrobienia drinka należy przygotować białą tequilę, Triple Sec, sok z limonki oraz sól do crusta.

Cuba Libre

W tym przypadku znów to Kubańczycy wykazali się inwencją twórczą. Cuba Libre powstało na Hawanie podczas wojny amerykańsko-hiszpańskiej. Wieść o tym smacznym i prostym drinku rozniosła się po całym świecie. Receptura drinku opiera się na białym rumie, coli, limonce i lodzie. Jeśli planujesz wydać przyjęcie, ten drink z pewnością zrobi furorę. Jeśli planujesz zakup większej ilości Coca-Coli, korzystniej będzie skorzystać z usług hurtowni.

Bloody Mary

To właśnie ten drink należał do szeregu ulubionych alkoholi Ernesta Hemingwaya. Czerwony i gęsty napój wysokoprocentowy jest wykonywany z wódki, soku pomidorowego, tabasco, soku z cytryny, a także przypraw takich jak pieprz, sól oraz chrzan. Jest bardzo wyrazisty w smaku.

Historia pochodzenia tej receptury nie jest do końca znana. Jedni chcą myśleć, że została ona stworzona w paryskim barze w czasie I wojny światowej. Inni twierdzą, że autorką jest barmanka Mary, która pracowała w barze o dość brutalnej nazwie, a mianowicie „Wiadro krwi”.