Słodkości jako podstawowy element każdego Baby Shower

28.08

2019

Słodkości jako podstawowy element każdego Baby Shower

Tak słodkie, jak niemowlęta mogą być tylko babeczki przygotowane na ich nadejście. Te z kolei, świetnie sprawdzą się na coraz bardziej popularnym w Polsce przyjęciu, nazywanym Baby Shower. Organizuje się je na cześć dziecka, które niebawem ma przyjść na świat. Jest to niezwykle uroczy rodzaj zabawy, który opiera się o słodkie dekoracje i prezenty dla przyszłej mamy. W niniejszym artykule postaramy się przedstawić kilka smacznych i słodkich pomysłów, które mogą przydać się przy organizacji osobistego Baby Shower. Jest to przyjęcie w formie niespodzianki, którą przyszli rodzice z pewnością docenią i będą wspominać jeszcze przez wiele lat. Sama impreza, jak i przygotowanie mogą być źródłem świetnej zabawy, szczególnie dla osób, które lubią zabawy aranżacyjne i organizatorskie.

Tort

Oczywiście bohaterem w roli głównej zarówno na Baby Shower, jak i każdej innej imprezie jest tort. Jeśli chodzi o jego aspekt dekoracyjny, możliwości w tym przypadku jest co niemiara. Styl dekoracji często zależny jest od przyszłej płci dziecka, ale niekoniecznie. Może być ozdabiany kwiatami oraz ulepionymi z cukru formami dzieci i ich zabawek. Świetnym pomysłem jest także użycie brokatu spożywczego czy innych tego typu ozdób.

Słodki stół szwedzki

Coraz częściej spotykaną formą realizacji tego typu przyjęcia jest stół szwedzki, udekorowany babeczkami bądź pierniczkami. Wypieki te przygotowane są często w sposób wyjątkowo kreatywny i nawiązujący do maluszka. Do babeczek często przyczepiane są tabliczki z charakterystycznymi hasłami Baby Shower lub życzeniami dla przyszłej rodzinki. Efekt końcowy można wzmocnić dodatkowymi ozdobami, co jest nadzwyczaj łatwe, szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Wiosenne, polne kwiaty oraz polskie owoce sezonowe mogą stanowić świetne uzupełnienie. No i oczywiście nie można zapomnieć o efektownych balonach i girlandach, które zawsze i wszędzie stworzą niezastąpiony klimat.

Słodkie napoje

Baby Shower z pewnością nie jest najlepszym miejscem dla drinków alkoholowych. Można stworzyć jednak świetną dla nich alternatywę w postaci orzeźwiających lemoniad na bazie polskich owoców, lodu i mięty. W Internecie znaleźć można ozdobne plastikowe słomki, nawiązujące tematycznie do tematu przyjęcia. Tak czy inaczej, wszystkie wspomniane powyżej aspekty i ich ostateczny wygląd zależeć będą od osobistych preferencji i upodobań organizatorów. Składnikiem, którego jednak nie powinno zabraknąć i który może stanowić niezawodny przepis, jest duża dawka uśmiechu i cukru! Życzymy udanej zabawy!