Propozycje deserów na firmową Wigilię

02.12

2019

Propozycje deserów na firmową Wigilię

Przygotowanie firmowej Wigilii to spora odpowiedzialność dla właścicieli przedsiębiorstw. W pierwszej kolejności należy pomyśleć o zaproszeniu wszystkich pracowników, znalezienia odpowiedniego miejsca na zorganizowanie kolacji i przygotowania menu. Oczywiście kolacja wigilijna nie może składać się z samych głównych dań oraz przystawek. Podczas organizacji takiego przedsięwzięcia nie można zapomnieć o deserach – w tym artykule podpowiadamy, jakie słodkości mogą sprawdzić się na firmowej imprezie.

Krajanka piernikowa – idealny pomysł na firmową Wigilię

Jednym z najciekawszych pomysłów na firmowy deser wigilijny jest oczywiście krajanka piernikowa. Do jej przygotowania wykorzystuje się pyszny piernik, polewę, ale też odpowiednio dobrane dodatki. Mogą to być np. rodzynki, marmolada, orzechy, czy też czarna porzeczka. Taka krajanka zasmakuje wszystkim zebranym pracownikom, ponieważ jest bardzo krucha i delikatna, z łatwością rozpływa się w ustach. Co za tym idzie można ją przegryźć w przerwie od podstawowych dań. Świetnie smakuje z kawą oraz herbatą, chociaż można ją łączyć również z różnymi drinkami i koktajlami. 

Babeczka – atrakcyjna przekąska pomiędzy posiłkami

Przykładem ciekawego deseru może być również babeczka, która stanowi atrakcyjną przekąskę pomiędzy posiłkami. Babeczki mogą oczywiście posiadać różne smaki, zdecydowanie najlepszą propozycją jest wersja czekoladowa. Zainteresowani mogą się jednak zdecydować na babeczki orzechowe, w polewie, waniliowe czy też kokosowe. Każdy właściciel firmy powinien zdecydować się przynajmniej na kilka różnych propozycji, aby zebrani pracownicy mogli wybrać idealne dla siebie desery do kawy. 

Wafle czekoladowe – niezastąpiony produkt na firmowej Wigilii

Według wielu osób wafle czekoladowe są niezastąpionym produktem na firmowej Wigilii, a to głównie z tego względu, iż można je swobodnie spożywać w trakcie całej wieczerzy. Wafle są smakowite, chrupkie oraz nie są mocno sycące. To świetny wybór na lekki deser, więc jeśli ktoś zamierza zorganizować udaną Wigilię firmową nie może o nich zapomnieć. Podczas organizowania takich przedsięwzięć należy zadbać o to, aby:

  • pojawiła się odpowiednia ilość deserów,
  • desery były rozmaite (m.in. pod kątem wykonania lub też smaku).

Dobra Wigilia firmowa nie może obyć się bez deserów, w końcu kawa bez dodatku słodyczy nie smakuje już tak dobrze, jak w przypadku połączeniu jej z wyśmienitym deserem. Wafelki czekoladowe cechują się miękką konsystencją, przełożone są gęstą masą i z pewnością zasmakują wszystkim zebranym osobom.