Jak przygotować napoje na uroczyste przyjęcia?

09.03

2020

Jak przygotować napoje na uroczyste przyjęcia?

Niezależnie od tego, czy jesteś odpowiedzialny za organizację wesela lub urodzin, czy oficjalnego spotkania w firmie, powinieneś pamiętać o wielu istotnych kwestiach. Jedną z nich zdecydowanie jest zapewnienie gościom dostępu do różnorodnych napojów. Nie ogranicza się to jednak do rozstawienia na stołach kartonów z sokami – warto sięgnąć po bardziej efektowne rozwiązanie na miarę uroczystych przyjęć. W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają soki, napoje gazowane oraz woda w szklanych butelkach, które wybierają organizatorzy różnorodnych wydarzeń. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto zdecydować się na napoje w szklanych butelkach oraz gdzie można się w nie zaopatrzyć.

Praktycznie i w dobrym stylu

Smukłe, szklane butelki o niewielkiej pojemności z pewnością prezentują się o wiele bardziej atrakcyjnie, niż ich odpowiedniki wykonane z plastiku. Ustawione na uroczyście przystrojonym stole będą dodawać całości subtelnej elegancji. Ponadto ryzyko ich przewrócenia jest zdecydowanie mniejsze, dzięki czemu są nie tylko efektownym, ale również funkcjonalnym rozwiązaniem. Każdy z gości może mieć swój napój lub wodę w szklanej butelce o pojemności 0,3 lub 0,5 l, dolewając ją stopniowo do szklanki. To szczególnie istotne w przypadku napojów gazowanych – podawane w otwartych dzbankach szybko utracą gaz oraz walory smakowe, w przeciwieństwie do tych, które wypijane są przez gości na bieżąco z niewielkich butelek. Dodatkowo w połowie opróżnione dzbanki odejmują estetyce wystroju. Problem ten nie występuje w odniesieniu do szklanych butelek do soków czy wody, ponieważ wystarczy zadbać o regularne zbieranie pustych ze stołu i zastępowanie ich nowymi.

W trosce o środowisko

Na jednym przyjęciu w zależności od jego czasu trwania każdy uczestnik wypija znaczne ilości różnorodnych napojów. Po tego typu wydarzeniach najczęściej pozostają ogromne liczby plastikowych butelek. Można tego uniknąć, decydując się na soki, napoje oraz wodę w szklanych butelkach, które są rozwiązaniem zdecydowanie bardziej przyjaznym środowisku naturalnemu. Szczególnie rozsądnym wyborem będzie zakup produktów w butelkach zwrotnych. Po skończonym przyjęciu będziesz mógł oddać puste butelki w zamian za zwrot kaucji. Dzięki temu zyskasz pewność, że szklane butelki zostaną odpowiednio przygotowane i ponownie wykorzystane, a środowisko na tym nie ucierpi.

Gdzie kupić napoje w szklanych butelkach?

Jeśli potrzebujesz różnorodne napoje w znacznej ilości, warto skorzystać z internetowej hurtowni spożywczej. Niektóre z nich, tak jak Niemirka, oferują soki i wodę w szklanych butelkach, a w określonych przypadkach również możliwość ich zwrotu. Zakup napojów w butelkach szklanych z hurtowni spożywczej to najlepszy wybór pod każdym względem.