Zdrowe alternatywy dla zwykłego mleka!

16.11

2020

Zdrowe alternatywy dla zwykłego mleka!

Mleko jest dla nas wręcz standardowym dodatkiem. Często stosujemy je do kawy, deserów lub też do pieczenia, bądź niektórych potraw. Niewielu z nas jednak zdaje sobie sprawę z tego, że produkcja nabiału pozostawia w przyrodzie ogromny ślad węglowy oraz wodny. Po co w takim wypadku możemy sięgnąć, aby polepszyć stan naszej planety?

Niech soja będzie Twoim przyjacielem!

Kuchnia wegetariańska oraz wegańska jest wręcz przepełniona soją. Z całą pewnością słyszeliście o mleku, które zostało wykonane z pomocą tego surowca. Pewnie wielu was wychodzi z założenia, że  nie jest ono w stanie zaoferować absolutnie żadnego smaku, który tak doskonale znamy ze standardowego  nabiału. Nic bardziej mylnego!  Mleko sojowe Alpro może okazać  się doskonałym wyborem dla osób, które zachciałyby rozpocząć swoją przygodę z ekologią. Doskonała jakość oraz stosunkowo neutralny smak z całą pewnością znajdzie wielu zwolenników. Dodatkowo pozwolisz w ten sposób odetchnąć naszej planecie od przemysłu mleczarskiego, który w znaczny sposób pogarsza stan naszego środowiska.

Ryż jako mleko?

Ryż jest niezwykle popularnym surowcem, który znajduje zastosowanie w naprawdę wielu aspektach. Może sprawdzić się jako doskonały dodatek do różnorakich dań, a nawet deserów. Jednak prawdopodobnie nie zdajemy sobie sprawy z dość niekonwencjonalnych zastosowań, gdzie charakterystyczne ziarna również można  znaleźć. Mleko ryżowe jest produktem stosunkowo nowym na rynku i prawdopodobnie jeszcze nieznanym. Warto jednak podkreślić, że z całą pewnością warto po niego sięgnąć, ponieważ wbrew pozorom oferuje doskonały smak oraz aromat. Świetnie się sprawdzi jako alternatywa dla typowych produktów mlecznych. Produkt pochodzenia ryżowego dodatkowo jest ekologiczny, co jest obecnie w cenie. Zacznij wpływać na losy natury w stosunkowo prosty i przyjemny sposób!

Egzotyczna alternatywa!

Jeżeli przepadasz jednak za egzotycznymi klimatami to z całą pewnością mleko kokosowe Alpro będzie dla Ciebie doskonałym wyborem. Charakterystyczny smak oraz aromat  z całą pewnością doskonale sprawdzą się w każdej kuchni jako dodatek do Twoich eksperymentów smakowych. Idealnie będzie w stanie również ugasić pragnienie. Pora zainteresować się ekologicznymi produktami, które okażą się doskonałą alternatywą dla  standardowego mleka od krowy. Zacznij zmieniać los naszej planety od małych rzeczy, które dla wielu mogą wydawać się nieznaczące. Niech ekologia stanie się Twoim przyjacielem! Nie pożałujesz swojego  wyboru.