Soki w szklanych butelkach – prosty sposób na mniejszą ilość odpadów

16.11

2020

Soki w szklanych butelkach – prosty sposób na mniejszą ilość odpadów

Soki są bardzo smacznym elementem naszych przerw w pracy. Największym problemem jest jednak to, że większość z nich znajduje  się w plastikowych butelkach, które w znaczny sposób zanieczyszczają nasze środowisko. Wbrew pozorom rozwiązanie tego impasu może okazać się niesamowicie proste, pora zainteresować się innym, mniej inwazyjnym surowcem!

Mniejsza szkodliwość

Butelki szklane na soki są prawdopodobnie jednym z bardziej  ekologicznych rodzajów opakowań. Proces rozkładu plastiku trwa naprawdę ogromne ilości czasu, a szkło w łatwy sposób można zastosować po raz kolejny w przemyśle lub w prywatnym użytku. Taką butelkę po prostu wystarczy umyć i możemy ją uzupełnić na nowo, przez co ograniczamy zużycie śmiercionośnego dla naszej planety plastiku. W obecnych czasach trzeba bardzo mocno zainteresować się ekologią, ponieważ nasze środowisko jest teraz w znaczny sposób zagrożone. Powiedzmy sobie szczerze, trzeba zaczynać swoją przygodę z nią od małych kroków, które dla nas nie będą zauważalne, a Ziemia nam za nie podziękuje.

Lepszy smak

Wielu ludzi uważa, że w szklanych butelkach (np. Pepsi) dostajemy o wiele lepszą zawartość niż w opakowaniach z  plastiku. Tak samo okazuje się w przypadku soków. Weźmy na ten przykład firmę Cappy, która oferuje soki najlepszej jakości. Te, które możemy zakupić w tworzywach sztucznych, z całą pewnością nie mają aż tak zauważalnego charakteru owoców, z których produkt został wykonany. Gdy zdecydujemy się na wydanie w szkle, to od razu pojawia nam się wrażenie, że produkt smakuje o wiele lepiej. Dodatkowo opakowania wykonane ze szkła oferują nam znacznie mniejszą dawkę napoju, przez co nie będziemy musieli się wysilać z wypiciem całej porcji podczas  jednej przerwy. Jedynym minusem może być cena, która jest odrobinę większa. Jednak życie planety jest o wiele ważniejsze niż te kilka groszy, które przepłacimy na opakowanie większej jakości.

Czas na zmianę!

Mamy nadzieję, że udało nam się przekonać Twoją osobę do zmiany nawyków związanych z sokami. Jeżeli poszukujesz dobrego i taniego wyboru, to będziemy w stanie zaoferować Ci sok pomarańczowy Fortuna. Nabędziesz go za stosunkowo niewielką cenę. Będziesz mógł cieszyć się smakiem najlepszej jakości połączonym z zatroskaniem o otaczające nas środowisko dzięki szklanej butelce, w której zawartość się znajduje. Pora postawić na ekologię już dziś. Niech Twoja przerwa w pracy polepszy oblicze matki natury.