Pierniki

Filtry

Dostępność
Włączone filtry:

  Pierniki

  Pierniki serduszka nieodłącznie kojarzą nam się ze Świętami Bożego Narodzenia. Wtedy to wypieka się je w domach, ale również kupuje w sklepie. Hurtownie z piernikami notują rekordy sprzedaży, bo te małe słodkie ciasteczka są dostarczane nie tylko do prywatnych domów, ale także licznych firm, które planują organizację spotkań wigilijnych. Również i Państwo mogą cieszyć się piernikami na zamówienie. Nasza firma zajmuje się ich wyrobem oraz dostarczaniem do klienta. Szeroki asortyment produktów będzie gwarancją tego, że znajdą Państwo u nas wyroby na każdą okazję. To niezwykła szansa na sprezentowanie innym wspaniałego, słodkiego podarunku. Pierniki z naszej pracowni mogą przybrać różne formy w zależności od rodzaju uroczystości. Hurtownia pierniczków zapewni Państwu najlepszy smak i aromat wyrobów cukierniczych. Przyjrzyjmy się zatem bliżej historii pierników oraz sprawdźmy, które z nich będą najlepsze na daną okazję. 

  Czym są pierniki?

  Piernik to twarde, brązowe ciasto, którego nazwa pochodzi od słowa "pierny" czyli pikantny lub ostry. Taki aromat pierwotnie powstaje poprzez dodanie różnego rodzaju przypraw korzennych. Są wśród nich cynamon, kardamon, czy imbir. Niekiedy stosuje się też takie dodatki jak gałka muszkatołowa, czy lawenda. Dzisiejsze pierniki są jednak bardzo słodkie. Wytwarzane z dodatkiem jajek oraz miodu który jest jedną z cech charakterystycznych pierniczków. Dzisiaj bardzo często polewa się je czekoladą. Popularnymi rodzajami pierników są też te nadziewane marmoladą. Dodaje im ona owocowego wyrazu i sprawia degustującym miłą niespodziankę podczas konsumpcji. Spotyka się nie tylko nadziewane pierniki. Równie często są one płaskie - wtedy najczęściej są lukrowane, co nadaje im dodatkowej słodyczy. Ostateczny kształt piernika zależy od rodzaju zamówienia.

  Jak się piecze pierniki?

  Po wymieszaniu wszystkich składników ciasto jest odstawiane w chłodne miejsce, by podległo procesowi fermentacji. Często wyrabia się je kilka tygodni przed samym pieczeniem. W warunkach domowych ciasto jest przygotowywane nawet kilka tygodni wcześniej. Tak postępuje się w przypadku przedświątecznych wypieków. Mówi się nawet, że im dłużej pierniki leżakują przed oraz po samym wypieczeniu, tym są smaczniejsze. Nabierają wtedy charakterystycznej chrupkości, a z biegiem czasu stają się miękkie, by wypieczone kilka tygodni wcześniej, w okresie Świąt Bożego Narodzenia stać się idealnymi do spożycia.

  Pozostałe zalety piernika

  Oprócz znakomitego smaku, jedną z wielu zalet pierników jest ich trwałość. Dzięki dodatkowi korzennych przypraw mogą przeleżeć w suchym miejscu nawet przez kilka miesięcy. To kolejny powód ku temu, by nabyć pierniki na zamówienie do swojej firmy. Słodki przysmak sprawi, że pracownicy w zimowym okresie będą mieli dostęp do czegoś słodkiego. Pierniki serduszka z naszej hurtowni to w pełni naturalny wyrób, który nie zawiera sztucznych barwników ani konserwantów. Wszystkich zachwyci smak naszych pierników!

  Uwaga!

  Produkt tylko dla osób powyżej 18 lat.

  Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią

  Tak
  Nie